Кристиано Роналдо беше отстранен за 1 мач заради жест към феновете
Снимка: foxnews.com
Fox News | 2024-02-29 | 18:15:18

Кристиано Роналдо беше наказан в сряда, след като беше обвинен, че е направил неприличен жест към подигравки на фенове след мача на Ал Наср в Саудитската професионална лига по-рано през седмица.

Комисията по дисциплина и етика на Футболната федерация на Саудитска Арабия (SAFF) отстрани Роналдо за един мач. Видеоклипове, публикувани в социалните медии, показват как Роналдо прави движение с ръка близо до слабините си към фенове, които скандираха „Меси“ към него.

Ал Наср от Саудитска Арабия Кристиано Роналдо реагира в мач с Иранският Персеполис на стадион Азади в Техеран, 19 септември 2023 г. (AP Photo/Vahid Salemi), файл)

Това се случи, след като Ал Наср победи Ал-Шабаб с 3-2. Роналдо отбеляза гол от дузпа през първото полувреме.

Организацията каза, че решението не подлежи на обжалване. Футболната суперзвезда също ще трябва да плати глоба от около 5333 долара (20 000 саудитски риала) на Ал-Шабаб, за да покрие разходите за подаване на жалбата и половината от тази сума на федерацията, според Асошиейтед прес.

Роналдо изглежда не реагира директно на дисциплината.

„Не мога да спра“, написа той на X със снимка, на която тренира.

Кристиано Роналдо говори по време на пресконференция за официалното му представяне като нов член на футболния клуб Ал Наср в Рияд, Саудитска Арабия, 3 януари 2023 г. (AP Photo/Amr Nabil, File)

Петкратният носител на Златната топка е лидер в лигата с 22 гола този сезон. Ал Наср е втори в класирането след 21 мача. Клубът е на четири точки зад Ал Хилал.

Роналдо се присъедини към Ал Насър през 2022 г. в един от най-богатите трансфери в историята, след като премина от Манчестър Юнайтед. Съобщава се, че той е подписал сделка на стойност до 200 милиона долара годишно.

Кристиано Роналдо от Al Nassr преди мача от Saudi Pro League срещу Al-Shabab на 25 февруари 2024 г. в Рияд, Саудитска Арабия. (Yasser Bakhsh /Getty Images)

Клубът също се бори за Азиатската Шампионска лига. Клубът ще играе срещу Ал-Анин следващия месец на четвъртфиналите.

Associated Press допринесе за този доклад.

Следвайте Fox News Digital's и се абонирайте за.